Dzień sportu i rekreacji

Od kilku lat z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego p. Leszka Szczepańskiego obchodzimy w szkole „Dzień Sportu i Rekreacji”. Jest to duża impreza sportowa, która angażuje całą społeczność szkolną. Program „Dnia…” zakłada aktywizowanie wszystkich dzieci do zabaw na  świeżym powietrzu, bardzo duży nacisk kładziemy na zajęcia rekreacyjne. Wielu uczniów reprezentuje swoje klasy w najróżniejszych dyscyplinach sportowych. Odbywają się turnieje w dwa ognie i wyścigi rzędów, drużynowe trójboje lekkoatletyczne, sztafety, wyścigi na 100 m „Najszybszy uczeń Dwunastki”, zawody w skoku wzwyż „Najlepszy skoczek Dwunastki”. Dla uczniów niepełnosprawnych organizowane są gimnastyczne tory przeszkód i wyścigi na wózkach. Dbamy o aktywny doping, robimy transparenty, wymyślamy okrzyki. Impreza obfituje w szereg dodatkowych atrakcji, takich jak jazdy konne, przejazdy bryczką, zabawy na dmuchanym zamku, konkursy plastyczne i testy wiedzy o sporcie. Przeprowadzamy treningi aerobiku dla wszystkich uczniów IV-VI, które składają się z nauki układów gimnastycznych oraz wspólnych ćwiczeń przy muzyce na murawie stadionu lekkoatletycznego. Przygotowujemy również „Strefę zabaw podwórkowych”, w której można poskakać w gumę, przez linkę i skakankę oraz nauczyć się wspaniałych, trochę zapomnianych gier takich jak cymbergaj, serso, bule, bierki podwórkowe, kapsle. Aktywizujemy nauczycieli do rywalizacji sportowej z dziećmi. Co roku przybiera ona inną formę. Odbyła się już integracyjna sztafeta 6x200 oraz wyścigi „zrzędów”. Z roku na rok święto sportu nabiera rozmachu, zwiększa się oferta zabaw towarzyszących.

wsparcielogo