Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka Wielkanocna”

Podsumowany został konkurs plastyczny na projekt kartki wielkanocnej, organizowany przez świetlicę szkolną dla uczniów klas 1-3.
Miło nam poinformować, że spośród tylu pięknych prac wyłoniliśmy te, które zostały nagrodzone.

A oto nasi laureaci:

1 miejsce –
Zofia Małecka kl. 2d
Oliwia Król kl. 1c
2 miejsce–
Jan Nowakowski kl. 1d
Iga Sporakowska kl. 1b
3 miejsce – Tymon Staszkiewicz kl. 3d

Wyróżnienia:
Hanna Wiśniewska kl. 2c

Zofia Nowakowska kl. 3c
Michalina Kozłowska kl. 1a
Zuzanna Pilarska kl. 3a
Wanessa Kędziora kl. 3a
Martyna Kowalska kl. 1c
Kacper Skowroński kl. 1c

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za Wasze piękne, pomysłowe prace. Zwycięzcom gratulujemy. 
Każdy z uczestników konkursu otrzyma dyplom i drobny upominek. Ze względu na sytuację epidemiczną i zawieszenie zajęć w szkole, nagrody będą wyłożone przy dyżurce szkolnej. Prosimy o odbiór nagród od 7 kwietnia.

linia

zippi2W świetlicy realizowany jest  międzynarodowy program „Przyjaciele Zippiego”, promujący zdrowie psychiczne małych dzieci. Rozwija umiejętności komunikacyjne i społeczne, ułatwia uczniom nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami, dobre funkcjonowanie w grupie.

 

linia

Podczas sprzyjającej aury prowadzimy zajęcia na świeżym powietrzu.

linia

Uczniowie mają możliwość odrobienia lekcji, skorzystania z pomocy i dobrych rad nauczycieli świetlicy. Biorą też udział w różnego typu konkursach, by potem wspólnie móc się cieszyć z osiągniętych sukcesów.

linia

Czas wolny wypełniają dzieciom twórcze zabawy, które rozwijają inwencję, zdolności manualne, rozbudzają wyobraźnię i przygotowują do właściwej percepcji świata.

linia

Każdego roku staramy się umilić dzieciom przebywanie w świetlicy podczas różnych świąt. Tradycyjnie również 6 grudnia organizujemy u nas mikołajki, podczas których czekają na naszych małych gości zabawy i słodki poczęstunek.

linia

Tradycyjnie pamiętamy w świetlicy o kobietach, tych dużych i tych małych. 8 marca jest każdego roku pretekstem do miłego spędzenia Dnia Kobiet. Panie wychowawczynie organizują warsztaty, podczas których chłopcy mogą się nauczyć, jak wykonać tulipany z papieru techniką origami lub inne sympatyczne drobiazgi. Następnie te osobliwe rękodzieła mali mężczyźni wręczają swoim koleżankom.

linia

Dzieci uczęszczające do świetlicy poznają zasady działania Ozobota. Za pomocą kolorowych kodów uczą się wyznaczać trasy, które pokona robot. Pierwsze próby programowania przez rysowanie nie są łatwe, pokazują jednak amatorom tej pouczającej zabawy, jak ważny jest odpowiedni dobór kolorów i prawidłowe rysowanie linii i zakrętów. Zabawa z Ozobotem urozmaica zajęcia w świetlicy. Jest to fantastyczna i ciekawa przygoda, która łączy przyjemne z pożytecznym.

linia

Pod koniec  września bywalcy świetlicy spędzają radośnie czas powiązany z obchodami Dnia Chłopca. Dziewczynki uroczyście starają się uhonorować w tym dniu swoich kolegów. Wręczają im własnoręcznie wykonane krawaty i słodkie upominki. Potem wszystkie dzieci wesoło bawią się w kalambury.

linia

W trosce o rozwój zainteresowań dzieci w świetlicy szkolnej organizowane są zajęcia muzyczno-taneczne. Ich cele koncentrują się na rozwijaniu poczucia rytmu i kształtowaniu wrażliwości muzycznej.

GRA NA BUM BUM RURKACH 

TANIEC Z SZARFAMI

linia

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE W ŚWIETLICY

Już pod koniec lutego dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowują kącik przyrodniczy. Uczą się wysiewu nasion i pielęgnacji roślin zielonych. Samodzielne przygotowanie doniczek, w których zazieleni się owies, sprawia wszystkim wiele radości a nawet jest źródłem doznań natury estetycznej.         

linia

21 marca każdego roku chcemy zaakcentować nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale też Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzieci poprzez prace plastyczne wyrażają swoje emocje, a podczas zabawy z kolorowymi skarpetkami  przypominają starą prawdę, że „inny nie znaczy gorszy”.