W drugiej połowie grudnia zakończyły się “Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem robotyki i programowania” dla klas I-VIII. Program realizowany był pod patronatem Stolicy Experymetu.  Podobnie jak w pierwszej turze zajęć (zakończonej w czerwcu bieżącego roku), także teraz zajęta była maksymalna liczba miejsc, co świadczy o potrzebie prowadzenia tego typu warsztatów.

Dzieci z klas I-III w czasie zajęć budowały konstrukcje z klocków SkriKit. Początkowo według instrukcji, później również według swoich pomysłów. Uczniowie składali też od podstaw roboty Skribot. W czasie zajęć doskonalili umiejętność współdziałania i pracy w zespole. Poznali aplikację SkriApp, nauczyli się kalibrować i sterować robotem za pomocą pilota. Dzieci wykorzystywały przykładowe programy dostępne w aplikacji do poznawania możliwości robotów.

Uczniowie starszych klas (IV-VI oraz VII-VIII) podczas zajęć składali SkriBoty programując je według własnych, autorskich programów oraz tworzyli projekty 3D w programie TINKERCAD. Na koniec każdy uczen otrzymał na pamiątkę zaprojektowany przez siebie i wydrukowany element 3D.

“Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem robotyki i programowania” to nie tylko doskonała zabawa, lecz także nauka, która może zaprocentować w przyszłości.