Na początku maja skończyły się “Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem robotyki i programowania” dla klas IV-VIII. Program realizowany był pod patronatem Stolicy Experymetu.  

Robotyka w szkole podstawowej to coraz powszechniejsza forma zajęć kojarzona przede wszystkim z zajęciami techniczno-informatycznymi. Podczas zajęć uczniowie składali SkriBoty łącząc silniki i czujniki z modułowymi ruchomymi klockami. Każdy mógł skonstruować robota według własnego pomysłu. Następie przeszliśmy do programowania robotów i tworzenia autorskich programów. Kiedy nauczyliśmy się w podstawowy sposób programować robota, mogliśmy wykorzystywać go także do wprowadzenia nowych zagadnie np. z fizyki.  

“Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem robotyki i programowania” to program łączący świetną zabawę z nauką i poznawaniem nowych technologii. Warto wspomnieć, że jest to również szansa na wymianę swoich doświadczeń z rówieśnikami i zawarcie nowych znajomości 😊  

Od września prowadzony będzie nowy nabór do programu. Serdecznie zapraszamy!