W przeddzień nowego roku szkolnego 2021/2022 chcielibyśmy podsumować działania jakie miały miejsce dookoła przygotowanej przez uczniów ekranizacji bajki „Niebieska niedźwiedzica” autorstwa Joanny M. Chmielewskiej.

Uczniowie oddziału integracyjnego – nasi tegoroczni absolweci – pod opieką pań Agnieszki Foerster oraz Natalii Różewskiej w myśl idei Uczniowie-Uczniom postanowili w nietypowy sposób włączyć się w obywające się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W roku szkolnym 2020/2021 Koło polonistyczne pod opieką pani Ewy Kubiak realizowało projekt z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego "Trzy razy czy". Ze szczegółami projektu można zapoznać się tutaj.

Z okazji 200. rocznicy wybuchu wielkiego pożaru w Gnieźnie pod przewodnictwem pani Marii Szczepaniak realizowano w szkole projekt edukacyjny pn. "Pożar Gniezna 1918". Realizowane przedsięwzięcia w ramach projektu można obejrzeć tutaj.

W roku szkolnym 2018/2019 z inicjatywy pani Ewy Kubiak realizowaliśmy projekt edukacyjny "Będę świadkiem w sądzie - poznajemy zawód prawnika". ze szczegółowym opisem podjętych działań można zapoznać się tutaj.

W roku 2000 z inicjatywy pani Danuty Beling w „Dwunastce ”rozpoczęła swoją działalność amatorska trupa teatralna o swojsko brzmiącej nazwie „Duża przerwa’, do której należą pracownicy szkoły. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wrażliwości estetycznej, pozytywnego patrzenia na świat, tolerancji dla innych ludzi oraz umacnianie dobrych relacji na płaszczyźnie nauczyciel - uczeń. Do tej pory odbyło się 6 przedstawień z cyklu „Dorośli dzieciom”.