18 października 2014 r. Szkolne Koło Turystyczne zabrało swoich członków wraz z rodzicami do miasta Mikołaja Kopernika i przepysznych pierników. Już o godzinie 6.15 wszyscy uczestnicy zjawili się na dworcu PKP w Gnieźnie, by 15 minut później udać się pociągiem do Torunia. Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż koleją. Zwiedzanie Torunia rozpoczęto od punktu widokowego mieszczącego się po zachodniej stronie Wisły. Rozpościera się stamtąd przepiękny widok na zabytkową część miasta oraz mosty. Po przejściu na drugą stronę królowej polskich rzek turyści zobaczyli m.in.: dom Kopernika, Krzywą Wieżę, zabytkowe spichlerze, pomnik Mikołaja Kopernika oraz katedrę świętych Janów, w której chrzczony był wielki astronom. Niemałe zainteresowanie dzieci wzbudziły nietypowe pomniki, a zwłaszcza pomnik osiołka symbolizujący średniowieczny pręgierz. Po wędrówce starymi ulicami miasta na turystów czekała kolejna atrakcja – interaktywne Muzeum Piernika. Pod pilnym okiem mistrza piernikarskiego i wiedźmy Korzennej zwiedzający wzięli udział w pokazie, a następnie przygotowali własne pierniki, które po wypieczeniu zabrali do swoich domów. W drodze powrotnej na dworzec pokazano dzieciom ciekawą fasadę Teatru Baj, ruiny krzyżackiego zamku i Bulwary Filadelfijskie.

Niektórzy z uczestników wyprawy uważają, że Toruń to najpiękniejsze miasto, jakie kiedykolwiek widzieli.