Zielone szkoły cieszą się wielką popularnością wśród uczniów. Dzieci rozwijają swą wrażliwość na problemy środowiska naturalnego, zdobywają umiejętności prowadzenia obserwacji w okolicy, kształtują właściwe postawy proekologiczne, a przy okazji aktywnie wypoczywają. Z dobrodziejstw zielonej szkoły skorzystali niedawno uczniowie klasy 5a z wychowawczynią Danutą Beling i paniami Magdaleną Hartwig–Łuczak i Joanną Krupą. Grupa poznawała przepiękne okolice Kołodziejewa, przemierzała ścieżki leśne, słuchając opowieści o zwyczajach zwierząt, bawiła podczas dyskoteki i podchodów, pokazywała swoje talenty plastyczne podczas malowania pamiątek, udowadniała swą sprawność fizyczną w parku linowym (Inowrocław), w grze w piłkę nożną i dwa ognie, wspominała ciekawe historie przy ognisku. Pobyt w zielonej szkole na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i opiekunów.