Szkolne Koło Turystyczne zainaugurowało swoją działalność w nowym roku szkolnym wycieczką w ciekawe i rzadko odwiedzane miejsca. Na początku jej uczestnicy: uczniowie, nauczyciele i rodzice zobaczyli największe w Europie pomilitarne podziemia zwane Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Ponad półtorej godziny wędrowali tunelami i korytarzami znajdującymi się ponad 30 metrów pod ziemią. Nie zobaczyli w nich sprzętu wojskowego ani tym bardziej żołnierzy, korytarze są teraz siedliskiem dla ponad 30 tysięcy nietoperzy. Trasa wycieczki wiodła dalej do Świebodzina, gdzie znajduje się największy na świecie pomnik Chrystusa Króla. 36-metrowa statua umieszczona na 16-metrowym kopcu jest widoczna z odległości wielu kilometrów i robi na turystach ogromne wrażenie. Podróżując po ziemi lubuskiej, warto zajrzeć do Słubic i zobaczyć nowoczesny kompleks Collegium Polonicum, uczelni wyższej współpracującej z niemieckim Uniwersytetem Viadrina. Turyści Dwunastki przeszli granicę polsko – niemiecką mostem nad Odrą i spacerowali po Frankfurcie. Miasto niemal doszczętnie zostało zniszczone w czasie II wojny światowej, dlatego nie odnajdzie się w nim wielu zabytków. Uwagę przykuwa jednak odbudowany ratusz i pięcionawowy kościół mariacki. Budynki te są przykładami ceglanego gotyku. Największe wrażenie na uczniach wywarła niesamowita fontanna Comic Brunnem, stworzona z kolorowych komiksowych figur. Opiekunki SKT zapraszają na kolejne wycieczki do Torunia, Londynu i Berlina, które odbędą się w najbliższych miesiącach.