We wtorek, 16 maja w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników zorganizowana przez bibliotekę szkolną. Na imprezę przybyły zaproszone klasy: 1a, 1b i 1c wraz z wychowawcami, aby uczestniczyć w ceremonii przyjęcia w poczet miłośników książek. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci obejrzały inscenizację, którą przygotowało szkolne koło teatralne prowadzone przez panie Simonę Żejmo i Martę Labrenc nawiązującą tematycznie do książek i czytania.

Następnie wzięły udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę czytelniczą i uważność, z jaką obejrzały przedstawienie. W dalszej części uroczystości, po przeczytaniu wiersza ‘Skarga książki” przez Amelię Przybyszewską z koła bibliotecznego, przedstawiły swoje przemyślenia na temat poszanowania i właściwego postępowania z powierzonymi im książkami. Całość podsumował wiersz “Mole książkowe”, który pokazał, że książka może być też, wesoła i dowcipna ucząc i bawiąc zarazem.

Na zakończenie uczniowie złożyli przysięgę i zostali pasowani na czytelnika poszerzając tym samym grono przyjaciół książek. W przygotowanie imprezy i pasowanie zaangażowały się uczennice z klasy 8f działające w kole bibliotecznym a wydarzenie uświetniła swoją obecnością pani dyrektor Agnieszka Foerster wręczając uczniom na pamiątkę pasowania zestaw książek i kart pracy “Pierwsze abecadło” Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy radości z czytania  i miłych chwil z lekturą.