W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Ten dzień w naszej szkole był również Dniem Patrona. We wszystkich klasach I-III odbywały się zajęcia o tematyce ekologicznej. Uczniowie w zespołach rozwiązywali krzyżówki. Następnie dzieciom została przedstawiona prezentacja, która przybliżyła sylwetkę naszego patrona profesora Adama Wodziczki oraz jego dokonania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania quizu o A. Wodziczce w aplikacji Wordwall. Dodatkową atrakcją był quiz wiedzy o naszej szkole. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Szkoły. Dzieci wykonały prace plastyczne. Klasy pierwsze na temat: ”Kochamy przyrodę", klasy drugie: "Rośliny chronione", klasy trzecie: "Zwierzęta chronione". Z każdej klasy zostały wybrane 3 najciekawsze prace, które można podziwiać w galerii na łączniku szkolnym.

W piątek 29 kwietnia pod hasłem: „Mali przyrodnicy” odbył się konkurs ekologiczny dla klas trzecich. Był on zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona w naszej szkole. Każdą klasę reprezentował 3 osobowy zespół. Dzieci miały za zadanie między innymi rozpoznać odgłosy zwierząt, nazwać wybrane rośliny i zwierzęta chronione, wykazać się znajomością gatunków drzew, wiadomościami o sposobach ochrony przyrody i umiejętnością segregacji śmieci. Okazało się, że dzieci mają tak dużą wiedzę, że konieczna była dogrywka. Ostatecznie:

1 miejsce zajął zespół z klasy 3c (Hanna Wiśniewska, Izabela Rybarczyk, Jakub Biskup)

2 miejsce zespół z klasy 3d (Nadia Wojciechowska, Emil Gozdowski, Zofia Szymańska)

3 miejsce zespół z klasy 3a (Kubaszewska Helena, Kubaszewski Wojciech, Zawadzka Aleksandra)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs przygotowały panie: Paulina Furmaniak, Joanna Sinecka, Renata Hajny i Marta Mikołajczak.

Tekst: Marta Mikołajczak

Fotorelacja: Marta Mikołajczak, Paulina Furmaniak