W dniach 26, 27 kwietnia 2022 r. uczniowie klas: 5a i 5c wraz z opiekunkami zwiedzali stolicę Dolnego Śląska. Program był bardzo bogaty. Najpierw zwiedzili stadion piłkarski Tarczyński Arena Wrocław. Następnie spotkali się z panią przewodnik, która pokazała najpiękniejsze i najważniejsze miejsca wrocławskiej Starówki. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”. Wieczorem grupa pojechała do hostelu „Wratislavia”.

Drugi dzień uczniowie zaczęli od zwiedzania Panoramy Racławickiej. Następnie udali się do ZOO  oraz największego oceanarium w Polsce – Afrykarium. Zwieńczeniem wycieczki był spacer po przepięknym o tej porze roku Ogrodzie Japońskim.

Z wycieczki uczniowie i opiekunki wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.