zak 209W piątek 25 czerwca 2021 roku po raz ostatni w szkolnych ławkach zasiedli uczniowie klas ósmych. Uroczystość ukończenia Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbyła się w hali sportowej, a poprowadzili ją siódmoklasiści: Gabriela Basińska i Bartosz Tomczak. Spotkanie rozpoczęło się od powitania Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego, przedstawiciela Prezydium Rady Rodziców, pani Krystyny Dzieńkowskiej oraz głównych bohaterów - Ósmoklasistów.

W swoim przemówieniu pan Zbigniew Sypniewski wspominał karierę szkolną uczniów, którzy przecież nie tak dawno zaczynali naukę w naszej placówce. Życzył im odwagi, wiary w siebie i dumy z tego, że byli uczniami naszej szkoły. Natomiast Amelia Fajfer, jako przedstawiciel ósmoklasistów, w swoim wzruszającym przemówieniu dziękowała nauczycielom nie tylko za wiedzę, ale za wiarę, dodawanie skrzydeł. Podkreślała nadzwyczajną rolę rodziców, którzy zawsze byli ostoją. Niezwykle ciepło żegnała swoich rówieśników, zaznaczając, że dzięki nim wyniesie coś, co nigdy nie ośmieli się zniknąć z kartek starego zeszytu – piękne wspomnienia.

Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie prowadzone przez Oliwiera Kruczoła oraz przekazanie sztandaru przez ósmoklasistów: Natalię Iglińską, Laurę Rogalewską, Aleksandra Piechockiego młodszym kolegom, którzy będą wchodzić w skład pocztu sztandarowego: Mai Kurowskiej, Michalinie Sikorskiej i Krzysztofowi Kiełpińskiemu. „Przekazujemy Wam Sztandar Szkoły, noście go z godnością!”- wybrzmiało z ust starszego chorążego, wzruszając obecnych.

Wyczekiwanym momentem było wręczenie nagród przez dyrektora Zbigniewa Sypniewskiego wybitnym uczniom naszej szkoły w trzech kategoriach: naukowiec - dla Marty Grzegorzewicz z klasy 8b oraz Natalii Iglińskiej z klasy 8c, osobowość - dla Marii Ciesielczyk z klasy 8a oraz sportowiec - dla Wiktorii Haremzy z klasy 8a. Wszyscy uczniowie odebrali swoje świadectwa z rąk Dyrektora Szkoły oraz wychowawców: Pani Danuty Beling, Pani Iwony Grajek, Pani Justyny Wojtkowiak oraz Pani Alicji Wojciechowskiej.

Wzruszającą chwilą były podziękowania dla Pań: Danuty Beling, Ewy Mytkowskiej oraz Renaty Szczepańskiej, które kończą swoją niezwykłą pracę w roli nauczyciela, wychowawcy.

Uroczystość swoim nadzwyczajnym głosem wzbogaciła Hanna Kwaśniewska z klasy 6b. Miłą dla wszystkich niespodzianką był występ Grona Pedagogicznego, które wyśpiewało muzyczne powinszowania dla Ósmoklasistów, życząc: „Szczęścia ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół”.

Trzymamy za Was kciuki, drodzy Absolwenci, powodzenia!

Fotorelacja dostępna tutaj.