MDH 2021 1Mamy czerwiec. Ale warto podkreślić, że ten słoneczny miesiąc kojarzyć się może nie tylko z początkiem upragnionych wakacji. Otóż 1 czerwca odbyła się kolejna, dwunasta edycja Młodzieżowych Dni Historii. Tym razem był to przeprowadzony zdalnie Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Bohaterowie II Rzeczypospolitej”. Współorganizatorami była Anna Dziel - doradca metodyczny Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz szkoła Podstawowa nr 1 i nasza szkoła. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gniezna i wzięło w nim udział 8 szkół z Pierwszej Stolicy Polski. W tej silnej konkurencji trzecie miejsce zajęli reprezentanci „Dwunastki”: Anna Bartkowiak z klasy 7f oraz Julia Januszak i Aleksander Orlikowski, oboje z klasy 7e. Nasi uczniowie zdobyli puchar Prezydenta Miasta Gniezna, pamiątkowe dyplomy oraz karty podarunkowe do wykorzystania w popularnej księgarni. Miłośnikom historii gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

MDH 2021 2