W dniach 11 i 12 marca 2021 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych i drugich.  W czwartek do grona czytelników zostali włączeni uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2b i 2d, a w piątek kolejni z klas 2a i 2c. Imprezę przygotowała i przeprowadziła pani Anna Mężyńska - nauczyciel bibliotekarz, a nad stroną techniczną nadzór sprawował pan Radosław Łubiński. Ten doniosły dla naszych najmłodszych uczniów moment poprzedził quiz ze znajomości baśni, bajek i wierszy znanych autorów książek dla dzieci. Bohaterowie książek zostali szybko zidentyfikowani, co znaczy, że dzieci sięgają po książki i chętnie czytają. I to nas cieszy. Następnie nauczyciel bibliotekarz, pani Anna Mężyńska, przeczytała krótki wiersz “Skarga książki”, aby skłonić uczniów do refleksji na temat poszanowania książek  i zachęcić do dyskusji. Kolejny utwór “Mole książkowe” w żartobliwy sposób ukazał postać mola książkowego i wyjaśnił, jaką osobę tym przydomkiem określamy. Na zakończenie imprezy uczniowie złożyli przysięgę i zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Organizatorzy przygotowali dla każdego pamiątkę z pasowania – uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawkę czytelniczą wydaną przez Instytut Książki a klas drugich - książeczki z serii “Świat oczyma dziecka” pozyskane z budżetu Rady Rodziców naszej szkoły. Książki młodym czytelnikom wręczyli dyrektor pan Zbigniew Sypniewski i wicedyrektor pani Elżbieta Bartnicka – Karasiewicz, którzy swoją obecnością uświetnili naszą szkolną i klasową uroczystość. Uroczystość umilały piosenki Pana Kleksa nawiązujące do tekstów wierszy Jana Brzechwy. Nowo pasowanym czytelnikom życzymy, aby zawsze znajdowali radość z obcowania z książką, czerpali z niej wiedzę i byli jej przyjaciółmi.