Dnia 9 października 84 dzieci z klas pierwszych stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na uroczystość Pasowania najmłodsi przybyli w towarzystwie rodzica. Akademia rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów z klasy 2a i 2c. Montaż słowno-muzyczno-taneczny nawiązywał do bajki o Smerfach. Zawierał rady i przesłanie dla pierwszoklasistów. W przedstawieniu ukazano zalety chodzenia do szkoły oraz obowiązki jakie czekają na dzieci. Wszystko było ujęte w bajkowej scenerii. Uczniowie klas drugich zaprezentowali się w "Smerfowym tańcu", przygotowali kolorowe stroje i zaśpiewali wesołe piosenki. Po występie dzieci nastąpiła część oficjalna. Głos zabrał dyrektor szkoły pan Zbigniew Sypniewski. Życzył wszystkim dobrej współpracy ze szkołą, wzajemnego zrozumienia we wspólnym działaniu na rzecz dzieci oraz zdrowia. Przedstawił panie uczące w klasach pierwszych i nawiązał dialog z dziećmi. Kilka słów do najmłodszych skierowały także starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Po przemówieniu nastąpił akt ślubowania przy sztandarze i odciśnięcie paluszków w księdze pamiątkowej. Następnie pan dyrektor Zbigniew Sypniewski dokonał pasowania wszystkich uczniów. Dyrekcja razem z wychowawczyniami wręczyła dzieciom upominki i pamiątkowe dyplomy. Uroczystość przygotowały panie Renata Hajny i Joanna Sinecka, a poprowadziła ją pani Justyna Wojtkowiak.