dzien kropkiAmerykański pisarz Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiadanie zawarte w “The Dot” stało się inspiracją do powstania w 2008 roku “Międzynarodowego Dnia Kropki”.

Święto to, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

W naszej szkole 15 września również obchodziliśmy Dzień Kropki. Uczniowie podczas dużych przerw rysowali na boisku szkolnym kropki kolorowymi kredami. Biorąc kredę od przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, kto chciał, mógł zdradzić swój talent.

Efekt jest niesamowity!  Wspólnie stworzyliśmy piękne kropkowe dzieło, które będzie cieszyć do najbliższych opadów deszczu!

Dziękujemy za wspólne twórcze kropkowanie w tym dniu!

Poniżej link do fragmentu książeczki“The Dot”: