W sobotę 8 października, pomimo wielu obaw, zarówno organizatorów jak i uczestników rajdu "Odjazdowa Dwunastka",  panowały doskonałe warunki do jazdy na rowerze: nie padało, nie wiało, a temperatura była optymalna do aktywności fizycznej. Po deszczowej nocy na starcie stawiło się 70 rowerzystów: dzieci, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły. Pod eskortą policji wyruszyliśmy w trasę do Gołąbek. Po drodze, w Lasach Królewskich, spotkaliśmy Napoleona Bonaparte, który zatrzymał nasz peleton przy bezimiennej mogile, abyśmy poznali historię francuskiego żołnierza, który w niewyjaśnionych okolicznościach stracił tu życie, wracając spod Moskwy w 1812 r. W rolę Napoleona wcielił się dyrektor Zbigniew Sypniewski, w rolę jego pierwszej żony Józefiny – Aleksandra Sypniewska, historię mogiły opowiedziała p. Anna Bartkowiak. W Gołąbkach na uczestników czekała już grupa organizatorek, która przygotowała pyszny poczęstunek. Rowerzyści mogli się ogrzać i odpocząć przy ognisku, upiec kiełbaski, a na deser zjeść pyszne drożdżówki, popijając je gorącą kawą i herbatą. Potem przyszedł czas na gry i zabawy. Najmłodszym najwięcej radości sprawiło puszczanie ogromnych baniek mydlanych, juniorzy wybrali grę w piłkę nożną, starsi w siatkówkę i ringo. Można było też pląsać w rytm polskich przebojów lat 80-tych lub spacerować po lesie. Droga powrotna poprzez piękne tereny Nadleśnictwa Gołąbki zajęła nam dwie godziny. Wszystkie dzieci biorące udział w rajdzie zasłużyły na miano „Super rowerzysty z Dwunastki”, całą trasę ok. 40 km pokonały wytrwale i bez marudzenia, dlatego w nagrodę otrzymały pamiątkowe naklejki i drobne upominki. Rajd zorganizowało szkolne Stowarzyszenie Szczęśliwa Dwunastka przy pomocy Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego SP 12. Osoby odpowiedzialne za organizację to, w kolejności alfabetycznej: Bartkowiak Anna, Grajek Iwona, Łagoda Sylwia, Malan Jolanta, Marczuk Jagoda, Pakuła Martyna, Płachecka Lidia, Wdzięczna Joanna, Wojtkowiak Justyna. Szczególne podziękowania kierujemy do Panów Policjantów, którzy zapewnili nam bezpieczeństwo w trakcie imprezy, piekarni pana Mirosława Fischera z Fałkowa za ufundowanie chleba oraz Wam Uczestnicy rajdu za liczny w nim udział. Zapraszamy na następną edycję "Odjazdowej", być może już na wiosnę.