W piątek 7 października przyjęliśmy w poczet uczniów naszej szkoły 28 pierwszoklasistów. Impreza, choć kameralna, miała bardzo uroczysty charakter. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym obejrzeliśmy wspaniały występ artystyczny, przygotowany przez klasy 2d i 2e pod kierunkiem pań: Ewy Mytkowskiej i Honoraty Djaczuk-Cieślewicz. Mali artyści poruszyli w spektaklu zarówno tematy typowo szkolne, takie jak: nauka, przyjaźń, szkolny savoir vivre, jak i ogólniejsze, dotyczące ekologii i patriotyzmu. Do występu byli doskonale przygotowani, ich recytacje, śpiewy i tańce zrobiły na widzach duże wrażenie. Po wprowadzeniu sztandaru, głos zabrał dyrektor szkoły, pan Zbigniew Sypniewski, który nawiązał swobodną rozmowę z dziećmi, a następnie złożył  im i ich rodzicom życzenia wielu szkolnych sukcesów i radości. Potem nastąpiła oficjalna, najważniejsza część uroczystości. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Obiecali, że będą się pilnie uczyć, wypełniać wszystkie obowiązki oraz zachowywać się tak, jak przystało na wzorowego ucznia. Swoją obietnicę przypieczętowali odciskiem palca w księdze pamiątkowej. Następnie dyrektor szkoły w towarzystwie wychowawczyń klas, pasował każde z dzieci na ucznia Dwunastki oraz wręczył im pamiątkowe dyplomy i rożki ze słodyczami. Jeszcze raz życzymy Wam Pierwszaki miłej i pilnej nauki raz wielu sukcesów.