W poniedziałek, 28 listopada, w czytelni biblioteki szkolnej odbył się szkolny konkurs czytelniczy, którego adresatami byli uczniowie klas drugich. Dotyczył on twórczości znanych i lubianych przez dzieci (i nie tylko) polskich poetów. Organizatorki konkursu – pani Barbara Przybylska (edukacja wczesnoszkolna) i pani Anna Mężyńska (nauczyciel bibliotekarz) wybrały 8 utworów spośród wszystkich wierszy Brzechwy i Tuwima oraz przygotowały i opracowały regulamin wraz z zadaniami dla drużyn z klas: 2a, 2b i 2c. Były one zróżnicowane pod względem trudności.

Uczestnicy musieli dobrze zapamiętać treść utworów, aby poradzić sobie np. z Lokomotywą, Rzepką, Abecadłem, Tańcem czy Muchą. Natomiast ułożenie tytułu z rozsypanki literowej, czy przyporządkowanie autora do wiersza nie sprawiło uczniom większych problemów.

Po podsumowaniu wszystkich zadań i podliczeniu punktów I miejsce przyznano drużynie z klasy 2c w składzie: Gabriela Balcerzak i Lena Pękała, II miejsce - drużynie z klasy 2a w składzie: Liliana Romańska i Kajetan Ratajczak i III miejsce - drużynie z klasy 2b w składzie: Maja Drzewiecka i Oliwia Drzewiecka. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodki upominek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych imprezach czytelniczych.