W piątek, 18 listopada, w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego adresowanego do klas pierwszych “Mój ulubiony bohater literacki”. Prace, które zostały ocenione przez komisję w składzie: pani Jadwiga Marczuk, pani Beata Jarus i pani Paulina Świtalska (świetlica szkolna) oraz pani Anna Mężyńska (biblioteka) można było składać do 4 listopada. Decyzją komisji pierwsze miejsce przyznano Janowi Kozłowskiemu z klasy 1c, drugie miejsce Alicji Bosackiej z klasy 1a a trzecie Julianowi Koczanowi z klasy 1c.

Wyróżnienie otrzymała praca Zofii Bażegi z klasy 1c. Nagrodzone prace łączą w sobie różne techniki plastyczne, co podnosi ich atrakcyjność w oczach odbiorcy. Uczniowie najchętniej ilustrowali postacie z bajek: Plastusia, Kubusia Puchatka Brzydkie Kaczątko, Kota w butach, Reksia oraz Harryego Pottera. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy a wszyscy uczestnicy konkursu – nagrody książkowe i słodki upominek.

Dziękuję za zainteresowanie i udział oraz zapraszam na kolejne inicjatywy biblioteczne.

A. Mężyńska