W piątek 7 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. To szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.

Zgromadzonych w auli gości przywitała prowadząca uroczystość pani Justyna Wojtkowiak. Następnie na scenie swój taniec zaprezentowały dzieci należące do zespołu wokalno-tanecznego prowadzonego przez panią Renatę Hajny, po czym program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy 2b i 2c, przygotowani przez panie: Jolantę Borkowską i Marlenę Bucholc.

Własną wiedzą i umiejętnościami wykazali się także uczniowie klas pierwszych.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły, Zbigniew Sypniewski, kierując swoje słowa do uczniów i rodziców.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania przez przedstawicieli klas pierwszych i przypieczętowanie tego aktu odciskami palców w księdze pamiątkowej. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany przez Dyrektora na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie, otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Na zakończenie uroczystości wspólnie odśpiewano hymn szkoły.

Najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów i samych radosnych dni w naszej szkole!

Marlena Bucholc