W środę 8 czerwca 2022 roku odbyło się w naszej szkole  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników przygotowane przez bibliotekę i Szkolne Koło Wolontariatu. Uroczystość miała miejsce w auli na 4 godzinie lekcyjnej dla klas 1b i 1c oraz na 6 lekcji dla klasy 1a. Nasi najmłodsi czytelnicy obejrzeli inscenizacje  wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Agnieszki Frączek („Kwoka”, „Murzynek Bambo” i „Miss stonoga”) w wykonaniu uczniów klasy 8a i 8e – członków Szkolnego Koła Wolontariatu.. Wysłuchali też wierszy „Skarga książki” i Mole książkowe”, które zainicjowały rozmowę na  temat zachowania i poszanowania powierzonym czytelnikom zbiorów. Pierwszoklasiści zmierzyli się z wiedzą na temat bohaterów bajek. wierszy, baśni i legend w quizie literackim, z którym sobie świetnie dali radę. Na zakończenie uroczystości złożyli przysięgę i zostali uroczyście pasowani na czytelników.  Wielu uczniów już od dawna odwiedza bibliotekę, wypożycza i czyta książki a pasowanie jest tylko potwierdzeniem ich umiejętności oraz przyjęciem w szeregi czytelników. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzę udanych wakacji oraz wiele radości i przyjemności płynących z czytania i obcowania z książką.

Tekst: Anna Mężyńska