Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią udało się powrócić do szkolnej tradycji, którą jest wycieczka dla wyróżniających się uczniów. Wyjazd jest formą nagrody nie tylko za sukcesy naukowe czy sportowe, ale również za działalność w ramach szkolnych organizacji.

W tym roku nauczyciele, wychowawcy i opiekunowie kół wytypowali 46 uczniów, dla których zorganizowano wycieczkę do Ciechocinka i Torunia. Ciechocinek, znany przede wszystkim z tężni oraz pięknego parku uzdrowiskowego, zachwycił uczestników wyjazdu niezwykłą roślinnością i kwietnymi dywanami. Nagrodzeni uczniowie dowiedzieli się od przewodnika, w jaki sposób pozyskiwana i wykorzystywana jest solanka. Przez chwilę w grocie solnej mogli poczuć się jak kuracjusze. Natomiast w mieście Kopernika młodzi gnieźnianie zobaczyli urokliwe Stare Miasto i jego zabytki: Ratusz, pomnik wielkiego astronoma, pręgierz, czyli figurę osiołka, pomnik Filutka oraz Flisaka i żabek. Uczniowie zwiedzili również Katedrę świętych Janów oraz pokonali schody katedralnej wieży, by z góry podziwiać panoramę Torunia. Niemałą atrakcją dla młodzieży był również rejs po Wiśle statkiem wycieczkowym „Wanda”.

Mimo przelotnego deszczu humory i dobra atmosfera dopisywały wszystkim uczestnikom wyjazdu. Nagrodzonym Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz nagród.