W czwartek 2 czerwca 2022 roku na rynku w Gnieźnie miało miejsce wydarzenie literacko – kulturalne zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną miasta Gniezna adresowane do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych “Jak nie czytam, jak czytam”. W happeningu wzięli udział uczniowie klas piątych niemal wszystkich gnieźnieńskich podstawówek i szkoły średnie wraz z opiekunami.  Naszą szkołę reprezentowała klasa 5a z opiekunem – nauczycielem bibliotekarzem Anną Mężyńską. Szkoły podstawowe przedstawiły wiersz Hanny Niewiadomskiej “Mole książkowe”, szkoły średnie wubrany przez siebie utwór a nauczyciele wiersz pt. “Rozmowa intelektualna”. Uczniowie przynieśli też wykonane wcześniej transparenty i plakaty z hasłami promującymi książki i zachęcającymi do czytania. Na zakończenie spotkania odbył się przemarsz grup reprezentujących szkoły przez rynek i ulicę Bolesława Chrobrego. W dzisiejszym świecie coraz bardziej uzależnionym od mediów należy podkreślać wartość książek   i znaczenie czytania jako podstawę naszej kultury oraz rozwoju intelektualnego człowieka.