W piątek 20 maja uczniowie klas 2d i 3d wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszą atrakcją był pobyt w Młynie Wiedzy. Można tam było poznać wiele ciekawostek na temat świata przyrody, techniki i fizyki. Dzieci miło spędziły czas doskonale się przy tym bawiąc. Następnym punktem programu był spacer uliczkami Starego Miasta w towarzystwie przewodnika w stroju Krzyżaka. Pan ciekawie opowiadał o wydarzeniach jakie miały miejsce na terenie miasta wiele lat temu. Odwiedziliśmy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, byliśmy pod Krzywą Wieżą, spacerowaliśmy wzdłuż murów miejskich słuchając toruńskich legend. Widzieliśmy dom, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik. Następnie udaliśmy się do Geodium- to interaktywna wystawa poświęcona Ziemi jako planecie. Można tam zobaczyć między innymi wybuchający wulkan, monumentalny lodowiec czy trzęsienie Ziemi. Po wizycie w Geodium przyszła pora na Planetarium. Dzieci obejrzały seans pt. "Kolorowy Kosmos". W naszej podróży nie mogło zabraknąć wizyty w Piernikowej Chatce. Tam uczniowie poznali sekretny przepis na wspaniały toruński piernik. Własnoręcznie wyrabiali ciasto i wykrawali pierniki, które następnie zostały upieczone. Była też okazja, żeby zakupić cudne pamiątki. Dzień był pełen wrażeń i atrakcji. Dzieci w doskonałych humorach i wciąż pełne energii wróciły do Gniezna.