W drugim semestrze w naszej szkole pojawiły się nowe pojemniki do segregacji odpadów. Znaleźć je można na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych przeznaczonych do edukacji wczesnoszkolnych.  Młodzież chętnie korzysta z zamontowanych, kolorowych pojemników. Umieszczone na nich napisy i ilustracje pomagają wszystkim w odpowiednim segregowaniu.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili lekcje poświęcone segregacji odpadów w klasach 1-3. Po zajęciach dzieci nie tylko będą znały podstawowe zasady segregacji odpadów, ale również potrafią zastosować je w praktyce. To ważne, aby od najmłodszych lat czuły się odpowiedzialne za środowisko naturalne. 

Dla klas 4-8 zorganizowany został konkurs polegający na wykonaniu plakatu o segregacji śmieci. Wszystkie prace zostały przedstawione na łączniku szkoły.  W konkursie zwyciężyła klasa 5 c. 

Zdobyta teoretyczna i praktyczna wiedza na temat właściwej segregacji odpadów na pewno poszerzyła posiadane dotychczas wiadomości uczniów. Akcja segregowania odpadów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.