We wrześniu 2021 r. ogłoszony został Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Wpływie Różnych Źródeł Energii na Klimat – „Z Energią dla Klimatu”. Konkurs realizowany był przez Fundację FORUM ATOMOWE oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy musieli rozwiązać   test online składający się z 15 pytań jednokrotnego wyboru. Za każdą prawidłową odpowiedź można było otrzymać 1 punkt. 300. pierwszych uczestników, którzy zdobyli minimum 12 punktów automatycznie zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu. Z naszej szkoły do drugiego etapu przeszły trzy uczennice: Maja Lewicka (kl.7b), Agata Sokołowska (kl.7d) oraz Gabriela Basińska (kl.8d).

Kolejny etap polegał na wybraniu i opracowaniu jednego z zaproponowanych tematów w odniesieniu do swojego lokalnego środowiska i zaprezentowaniu go w jednej z trzech form: artykułu do lokalnej prasy, krótkiego filmu lub plakatu naukowego.  Jedną z 20 osób, które zakwalifikowały się do etapu finałowego była   Maja Lewicka.  W swoim filmie zaapelowała “I Ty możesz walczyć ze zmianami klimatu!”.

Podczas finału odbywającego się online, nasza uczennica musiała podać powód wyboru konkretnego tematu projektu i konkretnej formy jego prezentacj. Ważnym aspektem było przedstawienie merytorycznej części swojej pracy oraz sformułowanie wniosków. Jury stwierdziło, że poziom merytoryczny Finalistów był niesłychanie wysoki! Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie, aby wyłonić Laureatów.

Uczennica naszej szkoły Maja Lewicka w końcowym zestawieniu zajęła zaszczytne 8 miejsce!

Majko - gratulujemy Tobie sukcesu!