Wieczory poezji o jesieni, szkolne zaduszki poetyckie, gitarowe poranki z balladą to tylko niektóre wydarzenia organizowane w minionych latach przez członków koła polonistycznego. W tradycję Dwunastki wpisały się również konkursy recytatorskie, organizowane corocznie przez polonistki: Ewę Iglińską i Ewę Kubiak. 4 października 2021 roku odbył się kolejny z nich, tym razem pod hasłem „Zobacz, ile jesieni”.

Nastrój tej pory roku stworzyły dekoracje i przyniesione przez uczniów rekwizyty. Swój talent recytatorski zaprezentowało aż 24 dzieci. Usłyszały one na wstępie ciekawą interpretację głosową wiersza Leopolda Staffa „List do jesieni” w wykonaniu Estery Tanaś z klasy 7a. Prowadząca imprezę, pani Ewa Kubiak, uzmysłowiła młodzieży, że jesienna pora od zawsze inspirowała malarzy, muzyków i poetów. Zwróciła uwagę, że oto wspólnie został „utkany” wielobarwny poetycki bukiet złożony nie tylko z liści czy malowniczych pejzaży, ale też ogromu uczuć i pozytywnych emocji. Na koniec podziękowała także pani Ewie Iglińskiej za profesjonalną ocenę wystąpień i współorganizowanie imprezy.

Miło nam zakomunikować, że w grupie klas VII- VIII

I miejsce zajęła Maja Lewicka, uczennica klasy 7b

II miejsceJulia Nowak z 7c

III miejsce Amelia Przybyszewska z 7f.

Natomiast w grupie młodszej z klas IV-VI również przyznano nagrody książkowe. I tak:

I miejsce zajęła Amelia Kolska, uczennica klasy 5c

II miejsceLaura Wierzelewska z 5c

III miejsce Marta Wiśniewska z 5d.

Dyplomy - wyróżnienia za ciekawą prezentację utworu lirycznego o jesieni otrzymali:

Aleksandra Łebedyńska z klasy 5d oraz Antoni Gawałkiewicz z 4c.

Serdecznie gratulujemy nie tylko laureatom, ale wszystkim uczestnikom, którzy swoimi wystąpieniami dali świadectwo dbałości o kulturę żywego słowa.

Materiał i zdjęcia przygotowały: Ewa Kubiak i Ewa Iglińska