W dniu 22 września 2021 roku w Sali Książęcej Hotelu Pietrak w Gnieźnie odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji projektu edukacyjnego "Nasze miasto - nasze gniazdo”,  którego inicjatorem było Stowarzyszenie Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie.  Celem projektu realizowanego w roku szkolnym 2020/2021 było promowanie swojego rodzinnego  miasta, popularyzowanie wiedzy na jego temat oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Honorowy patronat nad projektem sprawował Wielkopolski Kurator Oświaty pan Robert Gaweł, który wraz
z prezes Klubu panią Małgorzatą Tomczak wręczał podziękowania i dyplomy nauczycielom biorącym udział w tym projekcie.

Na spotkaniu naszą szkołę reprezentowała pani Iwona Gąsiorek, która sprawowała opiekę nad projektem realizowanym w ramach kółka przyrodniczo- geograficznego przez uczniów z klasy 4c (obecnie 5c). Dzięki uczestnictwu w projekcie i otrzymaniu wielu prezentacji i filmów od rówieśników w kraju i za granicami  Polski  wszyscy uczestnicy kółka  mieli możliwość „podróżowania”
w różne zakątki globu. Uczniowie: Kornelia Kujawska, Laura Wierzelewska, Gracjan Andrzejczak, Stanisław Kwitowski wykonali piękną prezentację o Gnieźnie, która została przesłana za pośrednictwem Klubu do szkół polonijnych na całym  świecie. Gratulacje za promocję szkoły i swojej „ małej ojczyzny” dla uczestników projektu.