W piątek 11 czerwca  w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs literacki adresowany do uczniów klas trzecich zatytułowany „Między nami zwierzętami”. Każdą klasę reprezentowała drużyna składająca się z dwóch osób, których zadaniem było zapoznanie się z treścią wybranych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Każdy z ośmiu konkursowych wierszy (Na Wyspach Bergamutach, Kwoka, Mucha, Kaczka dziwaczka, Lokomotywa, Rzepka, Wrona i ser i Psie smutki) opisuje przygody i perypetie małych i dużych zwierząt – muchy, psa, kwoki, kaczki, wrony i wielu innych. Zadania konkursowe do wierszy przygotowane przez organizatorki – panią Barbarę Przybylską (nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej) i panią  Annę Mężyńską (nauczyciela bibliotekarza) wymagały od uczestników spostrzegawczości i oczywiście znajomości tekstów. Co znajdowało się w kolejnych wagonach lokomotywy, w czym kąpała się mucha w kolejne dni tygodnia, co trapiło pieska, kto wyciągał rzepkę, jakie zwierzęta mieszkały na Wyspach  Bergamutach, czym goście zdenerwowali kwokę - oto niektóre z zadań, z którymi musieli uporać się uczestnicy. A jak to przełożyło się na wyniki? Oto one:

- I miejsce –drużyna  klasy 3c w składzie: Nikodem Grzesiak i Antoni Gawałkiewicz

- II miejsce  - drużyna  klasy 3d w składzie: Gabriela Pomorska i Jan Słomian

- III miejsce - drużyna  klasy 3b w składzie: Filip Maciejowski i Krzysztof Perek

- IV miejsce - drużyna  klasy 3a w składzie: Laura Bosacka i Maja Gulczyńska

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, zakładki i słodki upominek. Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Niech będzie to inspiracja  i zachęta do poznawania kolejnych utworów naszych poetów.