Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w internetowym konkursie „The Big Challenge”, nie inaczej było też w tym roku. Celem konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy. Pytania sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, gramatyki i ogólnej znajomości kultury, a uczestnikami konkursu są dzieci i młodzież z całej Europy. W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, konkurs odbył się on-line.

Oto wyniki konkursu na poszczególnych poziomach:

Poziom 1

I miejsce: Jakub Budnik, kl.4b,

II miejsce: Zuzanna Mikołajczak, kl.4d

III miejsce: Adrian Purol, kl.4d

Poziom 2

I miejsce: Jakub Kaniasty kl. 6d, który jednocześnie uzyskał 4 wynik w województwie wielkopolskim

II miejsce: Maja Starczewska, kl.6f

III miejsce: Estera Tanaś, kl. 6a

Poziom 3

I miejsce: Krzysztof Pacesz, kl.7c

II miejsce: Joanna Bonisławska, kl.7e i Cezary Grajek, kl. 7f

III miejsce: Zofia Puk, kl. 7e

Poziom 4

I miejsce: Hubert Zych, kl. 8c

II miejsce: Alex Starczewski, kl. 8c

III miejsce: Wojciech Górski, kl. 8a

Nagroda specjalna powędrowała do Oleny Kozłowskiej, która udzieliła 24 poprawnych odpowiedzi pod rząd.

W konkursie THE BIG CHALLENGE każdy uczestnik otrzymuje plakat ze znanymi miejscami w krajach anglojęzycznych, a także dyplom uczestnictwa oraz imienny certyfikat. Ponadto, uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki na poziomie szkoły, otrzymali tez dodatkowe nagrody w postaci książek, słowników, kalendarzy, kubków, breloczków czy długopisów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przebiegu konkursu, a także z rozdania nagród, które miało miejsce 16 czerwca.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU !!!

„The Big Challenge” w naszej szkole koordynowały:

p. Renata Andrychowicz i p. Agnieszka Drzażdżyńska

tekst i zdjęcia: Agnieszka Drzażdżyńska