Uczymy dzieci programować to ogólnopolski program edukacyjny kierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Organizatorem jest marka Edu-Sense we współpracy z panią Anną Świć - autorką bloga „Kodowanie na dywanie”. Celem programu jest wprowadzanie uczniów w świat programowania i robotyki, oswajanie nowoczesnej technologii  poprzez doświadczenia i zabawę z Ozobotami oraz innymi materiałami edukacyjnymi. Podczas programowania rozwijane jest u uczniów logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej. Autorzy programu dążą to tego, by dzieci uczyły się prawidłowo tworzyć kod, żeby myślały, doświadczały, poszukiwały, kreatywnie, odważnie patrzyły na świat. Ze względu na ogromne korzyści płynące z nauki programowania, do programu przystąpiły z uczniami nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Marta Mikołajczak, Agata Sternel, Marlena Bucholc, Agnieszka Drzażdżyńska, Magdalena Skibińska, Marzanna Lewandowska, Magdalena Grzybowska oraz Paulina Furmaniak.

Zapraszamy do obserwowania postępów w realizacji programu w zakładce Uczymy dzieci programować.

Paulina Furmaniak

W ŚWIECIE CZERWONEGO KAPTURKA