16 stycznia w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się drugie spotkanie w ramach maratonu czytelniczego „Czytam, bo lubię”. Uczniowie skupieni w Klubie Dobrej Książki przygotowali ciekawe pozycje, które zaprezentowali na forum dyskusyjnym. Niektóre dzieci sięgnęły po nowości wydawnicze, inne po klasykę młodzieżową o wartościach ponadczasowych. Do Klubu w tym roku dołączyło kilkanaście osób, głównie z klasy Vc i liczy on już 20 członków. Dobra, konstruktywna atmosfera spotkań sprawia, że uczniowie coraz chętniej biorą w nich udział. A oto lista książek, które członkowie klubu pragną polecić:

Podróż za jeden uśmiech (Martyna Rus kl. V c), Magiczny piesek (Wiktoria Jósiak kl. V c), Czarny Maciek i wenecki starodruk (Weronika Czerniak kl. V c), Dziewczyny się zakochują (Oliwia Tomaszewska kl. V c), Labirynt Lukrecji (Iga Jasnowska kl. V c), Koalicja szpiegów (Mikołaj Kaszela kl. V c), Matylda (Martyna Walkowiak kl. V c), Wszystkie chwyty dozwolone (Karolina Mierzejewska kl. V c), Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Neferetiti (Michał Domagała kl. V c), Kroniki Archeo. Sekret wielkiego mistrza (Julia Kamińska kl. V d), Gwiazd Naszych Wina (Daria Siuda kl. VI f), Labirynt Lukrecji (Julia Michalak IV e), Tygrys i Róża (Alicja Nowak kl. V c), Ktoś ukradł Prążka! (Kinga Lewandowska kl. V d).

Następne spotkanie już w marcu. Zapraszamy!