Siedmioosobowa drużyna złożona z uczniów klasy II d -  miłośników zwierząt, a szczególnie kotów – wzięła udział w imprezie pt. „Koci bal karnawałowy” zorganizowanej przez nauczycieli bibliotekarzy ze szkół podstawowych nr 2 i 5 oraz Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Gnieźnie. Balik - adresowany do uczniów klas drugich - odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 i miał charakter zabawowo – integracyjny. Drużyny zaprezentowały się w kocich przebraniach, przygotowanych specjalnie na tę okoliczność, a organizatorzy zadbali o dobrą zabawę i poczęstunek. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych oraz zdolnościami artystycznymi w czasie malowania kocich portretów. Mogli też zapoznać się z wystawką książek i innych materiałów informacyjnych na temat kotów, obejrzeć prezentację multimedialną  oraz wysłuchać prelekcji jednego z gnieźnieńskich weterynarzy, który odpowiadał również na liczne pytania dzieci. Uczestnicy imprezy wraz z panią bibliotekarką Anną Mężyńską dziękują organizatorom za oryginalne pomysły i dobrą zabawę.