W środę 11 marca 2015 roku uczniowie klasy IIIc wzięli udział w „Igraszkach językowych” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w auli Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium. Celem imprezy czytelniczej było uwrażliwienie uczniów na poprawność i wartość języka ojczystego. Organizatorzy imprezy, Biblioteka GSW Milenium i Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, zadbali o to, aby zabawy i konkursy językowe były atrakcyjne dla młodych czytelników. Uczniowie odgadywali słowo „dzień dobry” w kilku językach (chińskim, rosyjskim, włoskim, francuskim, angielskim), układali wiersze z rozsypanek wyrazowych, śpiewali rymowanki z podziałem na sylaby, brali udział w zabawie ortograficznej polegającej na naśladowaniu ruchów ciała. Organizatorzy zadbali też o „małe co nieco” – napoje i słodycze dla uczestników. Na koniec każda klasa otrzymała stosowny certyfikat potwierdzający udział w zabawie. Wyjście zorganizowały panie Magdalena Karczewska i Anna Mężyńska.