14 stycznia 2015 r. odbył  się w naszej szkole konkurs recytatorski pod hasłem „Szlachetne zdrowie”. Jego idea wpisuje się w nauczycielskie inicjatywy, zmierzające do promocji zdrowego stylu życia.

Tegoroczne święto poezji urozmaiciły pozakonkursowe występy uczniów klas: V c i V d, którzy odegrali scenki pt. „Przyszło zdrowie do lekarza”, „Witaminowe abecadło” i przedstawili żarty językowe własnego autorstwa.

Następnie odbyły się przesłuchania 27 miłośników kultury żywego słowa. Wyłoniono grono laureatów i tak:

I miejsce zajęła Daria Trojanowska z klasy VI e

II miejsce - Karolina Mierzejewska  z V c.

III miejsce Daria Siuda z VI f

Ponadto jury  przyznało trzy wyróżnienia dla Martyny Walkowiak z V c, Mileny Surman z VI e i Zuzanny Nowaczyk z IV e

Prowadzące imprezę panie: Ewa Kubiak i Ewa Iglińska pogratulowały jednak wszystkim dzieciom, które zaprezentowały dosłownie i w przenośni kosz pełen zdrowych warzyw, owoców oraz wielobarwny bukiet złożony z poezji J. Brzechwy, St. Jachowicza, I. Landau, I. Krasickiego, W. Szymborskiej,  J. Tuwima itp.

Polonistki przypomniały też, że „Polszczyzna piękna i czysta” to nie slogan, lecz powinność każdego Polaka. Pozostaje mieć nadzieję, że tegoroczni uczestnicy konkursu recytatorskiego, który wpisał się już dawno w szkolną tradycję, zarażą swoją pasją innych.