Mali artyści z klasy 2d wprowadzili całą szkolną brać w niesamowity, pełen refleksji i zadumy czas Bożego Narodzenia. Wystawili nietypowe jasełka, w których obok biblijnych postaci na scenie pojawili się bohaterowie znanych bajek. Każda z bajkowych postaci przekazała nowonarodzonemu Jezusowi najszczersze życzenia i dary: dziewczynka z zapałkami - ogień do ogrzania stajenki, Jaś i Małgosia - podziękowania za kochającą rodzinę, Pinokio - obietnicę prawdomówności,  Smerfetka – owoce leśne, Czerwony Kapturek – smakołyki, pszczółka Maja – plaster miodu dla osłody, Calineczka – piękne kwiaty dla ozdoby, sierotka Marysia – puchową poduszeczkę dla większej wygody, Kopciuszek ofiarował swoją ciężką pracę, a rybak - złotą rybkę do spełniania dobrych życzeń. Wybrzmiał także jasny przekaz, aby systematycznie pielęgnować w sobie takie wartości jak: dobroć, wrażliwość, prawdomówność, pracowitość i umiłowanie piękna.

Dzieci dały popis swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych, zbudowały na scenie niezwykle radosny nastrój. Bardzo dziękujemy za te piękne chwile dzieciom, rodzicom  oraz pani Justynie Wojtkowiak, reżyserce tegorocznych jasełek.