W dniach 8-14 grudnia 2014 r. na całym świecie obchodzony jest Tydzień Edukacji Informatycznej - Computer Science Education Week. Nauczyciele zajęć komputerowych włączyli naszą szkołę w międzynarodową akcję „Hour of Code” „Godzinę Kodowania”, podczas której firmy Microsoft i Code.org przybliżają ludziom w każdym wieku tajniki programowania. Ta cenna inicjatywa wspierana jest przez takie osoby jak: Bill GatesMark Zuckerberg czy Chris Bosh. Uczniowie mają okazję do studiowania informatyki od strony praktycznej: poznają proste sposoby programowania komputerowego, cierpliwie i wytrwale rozwiązują różnego rodzaju łamigłówki, rozwijając przy tym wyobraźnię, logiczne myślenie i ucząc się kreatywnych sposobów spędzania czasu. W akcji biorą udział dziesiątki milionów ludzi w wieku od 4 do 104 lat z ponad 180 krajów. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 30 językach. Zeszłoroczna Godzina Kodowania okazała się olbrzymim sukcesem, wzięło w niej udział ponad 52 miliony uczestników z całego świata. Organizatorzy postawili więc sobie cel, aby tegoroczna frekwencja wyniosła 100 milionów uczestników.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do kolejnych edycji akcji.