Świąteczny kiermasz książek jest jedną z imprez organizowanych w grudniu na terenie naszej szkoły, które towarzyszą przygotowaniom do świąt Bożego Narodzenia oraz integrują społeczność szkolną i lokalną. Wprowadza też niepowtarzalny, świąteczny nastrój przypominający, że święta już tuż, tuż. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i związane z tym ograniczenia przeniósł się on do Internetu. Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki w Tuliszkowie, z którą szkoła współpracuje od wielu lat zaproponowała przeprowadzenie kiermaszu wirtualnego i zachęca do zakupów za pośrednictwem sklepu Internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. Dzięki tej akcji szkoła zyskuje możliwość uzbierania kwoty do wykorzystania na dowolne gratisowe książki, które może rozdysponować na wybrany cel, np. powiększając zbiory biblioteki szkolnej. Zasady są proste: księgarnia przekazuje Państwu specjalny kod, dzięki któremu skojarzy zamówienie  z Państwa placówką. Po zrealizowaniu każdego zamówienia, które w uwagach zostanie opatrzone tym kodem, do skarbonki Państwa placówki zostaje odłożona kwota 15% tego zamówienia, którą w dowolnym momencie przedstawiciel placówki w porozumieniu z dyrekcją wykorzystuje na dowolne książki z naszej oferty, m. in..  lektury do biblioteki szkolnej. Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na gratisy będzie do dyspozycji. Nauczyciele, uczniowie i rodzice zostali poinformowani o kiermaszu za pomocą e-dziennika Librus. Należy jeszcze podkreślić, że w przypadku wielu książek, poza opisami, można zapoznać się także z obszernymi fragmentami oraz filmami na ich temat. Wirtualny kiermasz książek to propozycja dla wszystkich zabieganych, pracujących i zajętych osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, aby swobodnie pobuszować po księgarniach. To również sposób na znalezienie ciekawego prezentu pod choinkę dla bliskich osób. Niech dobra książka często wam towarzyszy w zimowe, długie wieczory i pozwoli chociaż na jakiś czas zapomnieć o problemach codziennego życia.

Plakat Gniezno