1000powodow by czytac grafika30 października 2020 r. otrzymaliśmy potwierdzenie przyjęcia naszego tekstu i plakatu do ogólnopolskiego  konkursu  EMPIK-u. „1000 powodów, by czytać”. Kilkaset szkół z całego kraju będzie od poniedziałku walczyć o tytuł laureata i nagrodę w postaci pakietu 1000 książek do biblioteki szkolnej oraz 3 czytniki PocketBook z katalogiem ponad 30 tys. e-booków o łącznej wartości około 25 000 zł.

https://www.empik.com/biblioteki

Dziś chcemy zaprezentować tekst i pracę, jakie w imieniu Szkoły Podstawowej nr 12 przygotowali uczniowie z koła polonistycznego pod kierunkiem pani Ewy Kubiak.

Czytam, bo książka jest dziś odskocznią od ogarniętego pandemią świata, ułatwia podróżowanie bez wychodzenia z domu, umożliwia regenerację szarych komórek, trening wyobraźni, poprawę koncentracji i relaks. Czytanie pozwala patrzeć na świat z różnych perspektyw, uczy wrażliwości a nawet kształtuje  osobowość, gdyż empatycznie dostrzegam, jakie inni mają zmartwienia, a jakie powody do radości.  Książka jest więc jak powietrze, bez którego nie można żyć.

UCZNIOWIE Z KOŁA POLONISTYCZNEGO

SP 12 1000 powodow