Osobliwy pomysł członków koła polonistycznego polegał na przypomnieniu społeczności Dwunastki, że warto czytać książki. 19 października 2020 r. młodzież, reprezentująca grono miłośników dobrej literatury, ułożyła na parkiecie sali gimnastycznej gigantyczny napis 1000 POWODÓW, BY CZYTAĆ. Uczniowie wykorzystali surowce wtórne, chcąc przypomnieć możliwość doraźnego wykorzystania np. makulatury do popularyzacji idei obcowania z książką. Takim mocnym akcentem dzieci pracujące na co dzień z panią Ewą Kubiak rozpoczęły akcję promocyjną, która wpisuje się w prowadzoną od lat przez wszystkie polonistki i oczywiście bibliotekę szkolną, batalię, by kultura czytelnicza nie tylko nie zamierała, ale przynosiła radość z obcowania ze słowem pisanym.

Przedsięwzięciu asystowały dzieci z klasy 6a, które kilka dni później przedstawiły na spontanicznie wykonanych plakatach, czym jest i czym była książka.

Akcja to tylko preludium do ważnego zdarzenia, o którym poinformujemy w kolejnym materiale.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kubiak