W tym roku obchody XX Dnia Papieskiego odbywały się pod hasłem “ TotusTuus” (Cały Twój Maryjo), a organizatorem obchodów tych uroczystości dla szkół podstawowych miasta Gniezna była nasza szkoła. Nauczyciele zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie różnorodnych konkursów w trzech kategoriach wiekowych.

 Uczniowie klas od 1-4 mieli możliwość wykonać wyklejankę przedstawiającą herb Jana Pawła II lub nagrać życzenia dla papieża, natomiast klasy 5-6 mogły wykazać się zdolnościami muzycznymi przesyłając nagrania piosenki związanej ze Świętym lub wykonać witraż herbu papieskiego. Najstarsze klasy 7 –8 tworzyły przepiękne medaliony z herbem lub wykonywały prezentację “Sanktuaria maryjne w życiu Jana Pawła II”.

Do naszej szkoły wpłynęło bardzo dużo pięknie wykonanych prac z wszystkich gnieźnieńskich szkół podstawowych. Podsumowanie konkursów oraz wręczenie nagród miało miejsce w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie 16 października 2020 r.

Na uroczystości byli obecni Prymas Polski ks. bp Wojciech Polak, Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, Dyrektorzy szkół oraz goście i laureaci.

Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły:

  • Amelia Kolska kl.IVb - 2 miejsce (wyklejanka)
  • Michalina Wiśniewska kl.IIb - 3 miejsce (życzenia)
  • Zofia Małecka kl.IId - wyróżnienie (życzenia)
  • Anna Łuczak kl.VIf - 3 miejsce (witraż)
  • Hanna Kwaśniewska kl.VIb - 3 miejsce (piosenka)
  • Michalina Sikorska kl.VIId- 2 miejsce (medalion)

Dziękujemy za liczny udział w konkursach upamiętniających postać św. Jana Pawła II.

                                                                                                                                              Renata Przyborska