Szkoła bez dzwonka? Tak, to możliwe. Od 15 października 2020 r. w naszej szkole nie słychać już drażniącego uszy dzwonka. Rytm pracy wyznaczają teraz fragmenty znanych piosenek. Po co taka zmiana, wyjaśnia dyrektor, pan Zbigniew Sypniewski:

zbigniew sypniewski3

Pomysł bezstresowych dzwonków zrodził się już dwa lata temu, gdy zdobyliśmy wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu – Wielkopolska Szkoła Roku. W nagrodę, oprócz pięknej statuetki, otrzymaliśmy  3 tysiące złotych. Od początku pragnąłem, aby te pieniądze w całości zostały wykorzystane  na zamontowanie nowego systemu dzwonków. Wcześniej dokonaliśmy już  modernizacji  szkolnej sieci radiowej, do której teraz możemy podłączyć urządzenie pozwalające na  emisję miłych dla uszu melodii. Dwunastce taka inicjatywa jest szczególnie potrzebna, ponieważ jesteśmy  jedyną w powiecie szkołą z klasami integracyjnymi. Uczą się u nas dzieci niepełnosprawne, z różnymi schorzeniami, m.in. dzieci autystyczne czy z zespołem Aspergera, którym tradycyjny, hałaśliwy dzwonek sprawia wręcz fizyczny ból.

W ubiegłym roku szkolnym minęła 25. rocznica powstania klas integracyjnych, a w lutym 2021 roku będziemy świętować 35. rocznicę powstania naszej szkoły. Niech więc bezstresowe dzwonki będą z tej okazji miłym upominkiem dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

Zmiana była sporym zaskoczeniem dla całej społeczności szkolnej, ale została przyjęta entuzjastycznie. Miło zaczynać lekcje z dźwiękami znanych i lubianych piosenek.

                                                                                        Tekst: Elżbieta Bartnicka- Karasiewicz