Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w realizacji projektu Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i kampanii promującej ekologiczne postawy wobec środowiska. Aż 220 młodych ekologów z zapałem realizowało kolejne zadania:

  • jako pierwsi na nasze osiedle wyruszyli najmłodsi z klas 1-3, którzy propagowali hasło - Bezpiecznie spaceruję, porządku pilnuję. Eko- spacery utrwaliły znane już naszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, ułatwiły rozeznanie terenu pod kątem usytuowania znaków drogowych; pojemników na odpady; oznakowania przystanków autobusowych a także interpretowania opisów rozkładów jazdy autobusów MPK.

  • uczniowie starszych klas z wielkim zaangażowaniem wysprzątali spory obszar Winiar i okolice Jeziora Świętokrzyskiego, realizując kolejne zadanie ETZT- Nie śmiecimy….. sprzątamy …zmieniamy!!!!

Udział w tego typu akcjach nie tylko sprawia radość i zadowolenie z mile spędzonego czasu, ale przede wszystkim przybliża nas do natury i pozwala żyć z nią w zgodzie, a przecież tak właśnie należy promować zachowania proekologiczne wśród najmłodszych.

Bądźmy wzorem do naśladowania i uczmy innych co znaczy być EKO

My to znamy i do takich akcji zachęcamy!!!!!!