Strona główna

quiz

Miło nam poinformować, że dnia 21 maja 2020 r. odbył się quiz językowy online zorganizowany w ramach Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Przewodnicząca komisji konkursowej z ramienia Szkoły Podstawowej nr 12 pani Lucyna Lutomska-Wiśniewska oraz doradca metodyczny języków obcych pani Agnieszka Rączka, zaproponowały uczniom alternatywę w postaci przedsięwzięcia w formie zdalnej. Tak powstał quiz językowy na platformie Testportal, który obejmował 30 pytań z zakresu kultury krajów angielskiego obszaru językowego oraz wybranych zagadnień leksykalnych i  gramatycznych. W quizie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe miasta Gniezna. Łącznie 26 wyłonionych wcześniej uczniów, przystąpiło do testu i otrzymało pamiątkowe wyróżnienie. Najlepszy wynik w naszej szkole odnotował Mateusz Jończyk z klasy 8b, który zdobył aż 28 punktów na 30 możliwych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Nauczycielom anglistom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

                                                                                  tekst: pani Lucyna Lutomska-Wiśniewska

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi