Strona główna

Kiedy 25 lat temu powołana została w naszej szkole pierwsza klasa integracyjna, odczuwaliśmy wiele wątpliwości i niepokoju związanych z jej funkcjonowaniem. Wynikały one zapewne z ludzkiej obawy przed czymś co nowe i nieznane. Ćwierć wieku później mamy zupełnie inne odczucia. Wiemy, że jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni.

Corocznie w naszej szkole powstają dwa, rzadziej jeden oddział integracyjny. Przez lata przewinęła się przez nie bardzo duża grupa uczniów, którzy mieli możliwość uczenia się nie w izolacji domowej, a wśród rówieśników. Odnaleźli oni swoje miejsce w społeczności, która z czasem nauczyła się cieszyć z małych często sukcesów, będących efektem cierpliwej, mozolnej i twórczej pracy nauczycieli. Nasi wychowankowie odkrywają tu swoje talenty, osiągają sukcesy, reprezentując szkołę w konkursach. A co najcenniejsze, przekonują się, że są kimś ważnym i wartościowym.

25lat

Dziś trudno sobie wyobrazić naszą placówkę bez klas sportowych i integracyjnych, które zgodnie funkcjonując, wzbogacają ofertę naszej szkoły. A my bogatsi doświadczeniem, odczuwamy satysfakcję z dotychczasowych osiągnięć i jesteśmy pewni, że przed nami jeszcze wiele takich jubileuszy.

W tych szczególnych okolicznościach zapraszamy do obejrzenia i „pokonania” specjalnie przygotowanego na tę wyjątkową okoliczność materiału:

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Praca nad projektem: A. Foerster, E. Urbaniak, J. Wojtkowiak, N. Różewska

Dziękujemy za pomoc: E. Bartnickiej – Karasiewicz, J. Malan

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi