5 marca 2020 r. w naszej szkole z inicjatywy pani Magdaleny Kapelińskiej odbyła się XVI edycja Konkursu Chemicznego Mendelejew pod hasłem "Siarka bez tajemnic". Do chemicznej rywalizacji stanęło 28 uczniów z 14 szkół podstawowych z Gniezna, Trzemeszna, Kruchowa, Trzemżala, Jankowa Dolnego i Szczytnik Duchownych. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o siarce w bardzo szerokim zakresie: od podstawowych wiadomości o tym pierwiastku i jego związkach  poprzez rolę w organizmie człowieka, a na minerałach skończywszy. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Amelia Socha ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie.  Drugie miejsce zajął Ryan Weinhold ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie i aż troje uczestników zajęło 3 miejsce: Anna Czyżewska (SP 3), Anna Woźniak (SP 7) i Antoni Wierzelewski (SP5). Drużynowo najlepiej wypadła gnieźnieńska "trójka".W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie obejrzeli prezentację na temat szkodliwości telefonów komórkowych przygotowaną przez uczennice  klasy siódmej.

Nagrody oraz dyplomy, na nowej już scenie w auli szkolnej, wręczył dyrektor Zbigniew Sypniewski.