Strona główna

We wtorek 3 marca 2020 roku w bibliotece szkolnej miało miejsce kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu „Czytam, bo lubię”. Uczestnicy – uczniowie z klas siódmych i szóstych – skupieni w Klubie Dobrej Książki zaprezentowali kolejne, nie mniej interesujące pozycje i serie wydawnicze. Na wstępie każdy mógł wyrazić swoje skojarzenia ze słowem „książka” i zapisać je na przygotowanej wcześniej planszy. Wśród wymienianych wyrażeń znalazły się, m.in.: zainteresowania, hobby; rozbudzanie wyobraźni, empatii i wrażliwości na piękno i estetykę; zagospodarowanie wolnego czasu; nauka ortografii; temat rozmów towarzyskich; wzbogacanie słownictwa.

W dalszej części nastąpiła prezentacja przyniesionych przez uczestników książek. Mateusz Szarłowski z klasy 6 e przedstawił „Pióro T-Rexa” Andrzeja Maleszki (najnowsza część serii „Magiczne drzewo”), Judyta Purol z 7 b - „Monster High. Upiorna szkoła cz.1” Harrison Lisi, Oliwia Bulmańska z klasy7 c - „Chłopak z Francji” Hilary Freeman, Izabela Siwka również z 7 c - książki z serii „Wojownicy Erin Hunter”, Jakub Gawek z 7 b – „Gwiazdkozaur” Toma Fletchera, Marta Grzegorzewicz z 7 b – „Trzy mroczne korony” Kendare Blake, pani Joanna Wdzięczna zaprezentowała książkę „Emma” Kaoru Mori, a panie Iwona Grajek i Anna Mężyńska – książki z serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz oraz „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery i kolejne książki z tej serii.

Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z nowościami literackimi i porozmawiać na ich temat. Przedstawiono i omówiono dokładnie m.in. dwie serie książek: „Magiczne drzewo” oraz „Wojownicy”.

Spotkanie koordynowały i prowadziły panie: Anna Mężyńska (nauczyciel bibliotekarz), Joanna Wdzięczna (nauczycielka matematyki) i Iwona Grajek (nauczyciel wspomagający, wychowawczyni klasy 7 b).

Dziękujemy wszystkim za udział i już zapraszamy na następne w kwietniu.

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi