Strona główna

W piątek 21 lutego pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie, jak co roku, odwiedzili najmłodszych uczniów naszej szkoły w ramach akcji „PEC czyta dzieciom”. Inicjatywa ta z jednej strony wspiera ogólnopolski projekt „Cała Polska czyta dzieciom”, z drugiej pokazuje najmłodszym mieszkańcom miasta zalety ekologicznego ciepła systemowego. W tym celu wykorzystana została książeczka pt. „Czerwony Kapturek. Misja czarny smog”, która w oparciu o znaną dzieciom bajkę informuje o cieple systemowym, uczy jak należy zachowywać się, by oszczędzać energię cieplną i dbać o środowisko naturalne.

Dzieci uważnie słuchały czytanej historyjki, dzięki czemu doskonale poradziły sobie z rozwiązaniem zagadek. To było miłe i pouczające spotkanie. Nawyki ekologiczne warto kształtować od wczesnego dzieciństwa.

Tekst: Paulina Furmaniak

wsparcielogo

 showcase schools badge

200smi