Pod tym tytułem kryje się konkurs czytelniczy, który odbył się we wtorek 21 stycznia 2020 roku w czytelni biblioteki szkolnej. Impreza adresowana była do uczniów klas trzecich. Każda z klas wybrała dwuosobową drużynę, która ją reprezentowała. Uczniowie nie zawiedli i stawili się w komplecie:

  • klasa III A - Lena Fajfer i Laura Wierzelewska
  • klasa III B - Iga Frąckowiak i Jakub Budnik
  • klasa III C - Blanka Dobrocka i Małgorzata Puk
  • klasa III D - Amelia Piechocka i Franciszek Stachowicz
  • klasa III E - Amanda Fajfer i Eryk Bednarkiewicz

Organizatorki konkursu – nauczyciel bibliotekarz Anna Mężyńska i nauczycielka pierwszego etapu edukacyjnego Barbara Przybylska przygotowały dla uczestników dziesięć różnorodnych konkurencji, w których trzeba było wykazać się wiedzą, spostrzegawczością i sprawnością. Niezbędna okazała się znajomość życia i twórczości poety, a szczególnie wierszy adresowanych do dzieci, takich jak: Abecadło, Rzepka, Lokomotywa, Ptasie radio, Bambo, Warzywa, Zosia Samosia, Taniec, Słoń Trąbalski, O Panu Tralalińskim, Okulary. Zadania wymagały umiejętności rozwiązywania krzyżówki i quizu, łączenia bohaterów w pary, odgadywania tytułów wierszy z rozsypanki literowej i na podstawie fragmentów utworów, znajomości pojawiających się po sobie postaci i przedmiotów  (Rzepka, Lokomotywa), a nawet nazw ptaków (Ptasie radio). Nasi czytelnicy świetnie sobie ze wszystkim poradzili, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe między drużynami:

  • klasa III E - I miejsce
  • klasa III D - II miejsce
  • klasa III B - III miejsce
  • klasy III A i III C - IV i V miejsce

Organizatorzy zadbali o nagrody dla każdego ucznia w postaci dyplomów, książek, zakładek, napojów, słodyczy i drobnych upominków, które zostały pozyskane ze środków własnych i budżetu Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i imprezach literackich.